سرعت بالای ساخت سقف و کاهش هزینه ها با سقف عرشه فولادی

سقف عرشه های فولادی یکی از راهکار های جدید معرفی شده برای ساخت سقف های سریع در انواع پروژه ها به ویژه پروژه های بزرگ می باشند. سقف عرشه فولادی ۳۰ تا ۶۰ درصد در مقایسه با سقف های مشابه ، وزن کمتری دارد. در این سقف، طبق ضوابط مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ورق با استفاده از گل میخ استاندارد به تیر جوش می خورد که استاندارد ترین روش اجرا می باشد .

جوش دستگاه استاد ولدینگ

جوش دستگاه استاد ولدینگ

بی شک در خصوص سقف عرشه های فولادی و مزایای آن شنیده اید. ساخت سقف یکی از بخش های هزینه بر و زمان بر در اجرای پروژه هاست. اگر مجری پروژه های بزرگ بوده اید می دانید که سرعت در ساخت سقف تا چه حد اهمیت داشته و می تواند هزینه های جاری را کاهش دهد. سقف عرشه های فولادی یکی از راهکار های جدید معرفی شده برای ساخت سقف های سریع در انواع پروژه ها به ویژه پروژه های بزرگ می باشند.

سرعت ساخت این سقف ها نسبت به نمونه های سنتی مثل دال بتنی و تیرچه بلوک تا ۱۲ برابر بیشتر است. در سقف عرشه فولادی از ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل و آجدار استفاده می شود، همچنین در تولید آن قالب بندی و میلگرد دخالتی ندارد. سقف عرشه فولادی ۳۰ تا ۶۰ درصد در مقایسه با سقف های مشابه ، وزن کمتری دارد. در این نوع سقف، ورق گالوانیزه ذوزنقه ای آجدار که به عنوان قالب بتن ریزی در سقف باقی مانده است، به صورت مرکب با بتن، نقش سازه ای دارد. این روش باعث افزایش دهانه های تیر ریزی تا ۴ متر و حتی بالاتر بدون شمع بندی می شود. ساخت سقف عرشه های فولادی ایمنی بالاتری نیز دارد چرا که از اولین مرحله اجرا سکوی مناسبی در اختیار قرار می گیرد و خطر سقوط تجهیزات به دلیل ماندگاری در قالب در این سقف مدرن وجود ندارد. سقف عرشه فولادی علاوه بر حذف قالب بندی، حذف تیر های فرعی ، حذف میلگرد های کششی ، تامین ایمنی کارگاه و حذف نیاز به دپو، ایجاد امکان بتن ریزی تمامی طبقات در یک زمان، نیاز به اثبات لرزش بسیار کمتری در مقایسه با روش های سنتی داشته و مقاومت این سقف در برابر آتش سوزی چندین برابر سایر سقف هاست.

گلمیخ ، مزیت دیگر سقف عرشه فولادی

سقف عرشه های فولادی  بدون جوشکاری نصب شده و در نصب این نوع سقف از گلمیخ استفاده می شود. در محلی که عرشه های فولادی برروی تیرها قرار گرفته اند، برای ایجاد اتصال از گلمیخ استفاده می شود. استفاده از گلمیخ  منجر به کاهش وزن تیرهای فولادی می شود.

طبق ضوابط مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ورق با استفاده از گلمیخ استاندارد به تیر جوش می خورد که استاندارد ترین روش اجرا می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *