مزیت های سقف عرشه فولادی

مزیت های سقف عرشه فولادی

در این مقاله به بررسی مزیت های سقف عرشه فولادی و نکات مثبتی که نسبت به دیگر سقف ها دارد میپردازیم. با ما همراه باشید.


همان طور که میدانید طیف وسیعی از پروفیل های سقفی مانند سقف عرشه فولادی وجود دارد، که ساختار و عملکرد آنها بر اساس پوشش کامل سقف ها، بالا بردن استقامت سازه ها، کم کردن فشار بار سطح سقف، پوشش تمامی درزها و منفذ های سقف و حفاظت از متریال استفاده شده در یک سازه می باشد.

مزیت های سقف عرشه فولادی

اما سقف عرشه فولادی تشکیل شده است از ورق های فولادی سرد که توسط شکل دهی و فرم دهی خاص، جهت حمایت و پشتیبانی سطح های بتنی و هرگونه سطحی که به شکلی عایق بندی شده، استفاده میشود.

سقف عرشه فولادی با فرم و طراحی خاصی که دارد و همچنین به دلیل استفاده از ورق های فولادی سرد در ساخت آن دارای مقاومت کششی فوق العاده بالایی است و به همین دلیل در موارد مختلف و گوناگونی مورد استفاده پیمانکاران ساختمانی جهت اجرای سقف قرار میگیرد.

نحوه قرارگیری این سقف در سازه ها با توجه به مهندسین طراح متفاوت می باشد، اما یکی از رایج ترین اجرا های سقف عرشه فولادی، قرار گیری سقف عرشه فولادی ما بین ستون ها و آرماتور بندی های سقف و لایه ی نهایی پوشش دهنده سقف مانند بتون یا قیر و… میباشد.

عوامل تعیین کننده در اجرای سقف عرشه فولادی

مزیت های سقف عرشه فولادی

مقدار مقاومت کششی سقف عرشه فولادی برای سازه های مختلف با توجه به ضخامت ورق های فولادی سرد به کار رفته در تولید این نوع سقف و همچنین استفاده از جدول های مخصوص تعیین مقاومت کششی مشخص می گردد. این ویژگی مهم و تعیین کننده، یکی از تخصص های پیمانکار اجرای سقف عرشه فولادی و یا فروشندگان با تجربه خواهد بود که باید با توجه به موارد فنی و اطلاعات اخذ شده از مشتری مقدار ضخامت یا تیکنس فولاد مورد استفاده را مشخص نمایند تا بهترین حالت اجرا فراهم گردد.

نحوه و شیوه طراحی سقف عرشه فولادی به گونه ای است که ویژگی های کششی ورق سرد فولاد را به حداکثر توان خود میرساند و راندمان بسیار بالایی را در نسبت وزن سقف یک سازه، کاهش مصرف مواد، افزایش دوام و همچنین تسهیل نصب و راه اندازی را در اجرای سقف ارائه میدهد و در مواردی بسته به نحوه و شیوه اجرا تا ۵۰ سال دوام خواهد داشت.

جنبه مثبت دیگر استفاده از سقف عرشه فولادی، کیفیت یکنواخت و همچنین ظاهر جذاب آن می باشد که با استفاده از پوشش های مناسب میتواند بسیار نمای زیباتر و جذابی نیز داشته باشد.

علاوه بر استفاده از سقف عرشه فولادی در ساخت واحد های مسکونی میتوان از این سقف در ساخت کارخانه ها، پاساژ های تجاری، ساختمان های ادارای و دیگر سازه ها نیز استفاده کرد.

برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تخصصی در مورد نحوه اجرای مناسب با سازه شما و هرگونه پرسش و پاسخ در زمینه سقف عرشه فولادی و اجرای سقف عرشه فولادی با شماره تلفن های موجود تماس حاصل فرمایید.

 

از شما دعوت میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف عرشه فولادی و نحوه تولید و اجرای آن مقالات بایرایرانیان را مطالعه کنید.

کاربرد گلمیخ در سقف عرشه فولادی | مشخصات گلمیخ استاندارد

دستگاه استادولدینگ چیست ؟ | جوشکاری گلمیخ چگونه انجام میشود ؟

چرا سقف عرشه فولادی ؟ مزیت های آن، فرقش با سایر سقف ها و نحوه اجرای آن

مقاوم سازی فونداسیون و پی چیست | نکاتی که باید در مورد پی و فونداسیون بدانید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس و مشاوره رایگان

5650 150 0912

383 75 021

با ما در واتس آپ در تماس باشید .
شروع گفتگو
برای چت در واتس اپ کلیک کنید.