آیا به مشاوره نیاز دارید؟ برای تماس کلیک کنید
75383 021

سقف عرشه فولادی یک محصول ساختاری کارآمد برای استفاده در سیستم های سقف

همانطور که میدانید طیف وسیعی از پروفیل های سقفی مانند سقف عرشه فولادی وجود دارد، که ساختار و عملکرد آنها بر اساس پوشش کامل سقف ها ، بالا بردن استقامت سازه ها ، کم کردن فشار بار سطح سقف ، پوشش تمامی درزها و منفذ های سقف و حفاظت از متریال استفاده شده در یک سازه می باشد .

اما سقف عرشه فولادی تشکیل شده است از ورق های فولادی سرد که توسط شکل دهی و فرم دهی خاص ،که نمونه ای از آن را در شکل شماره ۱ مشاهده می کنید جهت حمایت و پشتیبانی سطح های بتنی و هرگونه سطحی که به شکلی عایق بندی شده است .

سقف عرشه فولادی با فرم و طراحی خاصی که دارد و همچنین به دلیل استفاده از ورق های فولادی سرد در ساخت آن دارای مقاومت کششی فوق العاده بالایی است و به همین دلیل در موارد مختلف و گوناگونی مورد استفاده پیمانکاران ساختمانی جهت اجرای سقف قرار می گردد  .

نحوه قرارگیری این سقف در سازه ها با توجه به مهندسین طراح متفاوت می باشد ، اما یکی از رایج ترین اجرا های سقف عرشه فولادی ، قرار گیری سقف عرشه فولادی مابین ستون ها و آرماتور بندی های سقف و لایه ی نهایی پوشش دهند سقف مانند بتون یا قیر و…. میباشد که برای تشریح بیشتر این موضوع توجه شما را به شکل شماره ۲ جلب میکنیم .

بایر ایرانیان

عوامل تعیین کننده در اجرای سقف عرشه فولادی    

مقدار مقاومت کششی سقف عرشه فولادی برای سازه های مختلف با توجه به ضخامت ورق های فولادی سرد به کار رفته در تولید این نوع سقف و همچنین استفاده از جدول های مخصوص تعیین مقاومت کششی مشخص می گردد . که این ویژگی مهم و تعیین کننده ، یکی از تخصص های پیمانکار اجرای سقف عرشه فولادی و یا فروشندگان با تجربه خواهد بود که باید با توجه به موارد فنی  و اطلاعات اخذ شده از مشتری مقدار ضخامت یا تیکنس فولاد مورد استفاده را مشخص نمایند تا بهترین حالت اجرا فراهم گردد .

نحوه و شیوه طراحی سقف عرشه فولادی به گونه ای است که ویژگی های کششی ورق سرد فولاد را به حداکثر توان خود  می رساند و راندمان بسیار بالایی را در نسبت وزن سقف یک سازه، کاهش مصرف مواد ، افزایش دوام و همچنین تسهیل نصف و راه اندازی را در اجرای سقف ارائه میدهد و در مواردی بسته به نحوه و شیوه اجرا تا ۵۰ سال دوام خواهد داشت .

جنبه مثبت دیگر استفاده از سقف عرشه فولادی ، کیفیت یکنواخت و همچنین ظاهر جذاب آن می باشد که با استفاده از پوشش های مناسب میتواند بسیار نمای زیباتر و جذابتری را نیز داشته باشد .

علاوه بر استفاده از سقف عرشه فولادی در ساخت واحد های مسکونی میتوان از انواع اجرای سقف عرشه فولادی در ساخت کارخانه ها ، پاساژ های تجاری ، ساختمان های ادارای و دیگر سازه ها نیز استفاده نمود .

برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تخصصی در مورد نحوه اجرای مناسب با سازه شما و هرگونه پرسش و پاسخ در زمینه سقف عرشه فولادی و اجرای سقف عرشه فولادی با استفاده از لینک زیر و شماره تلفن های موجود تماس حاصل فرمایید .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.