دفترچه فنی

ü      اجرای سقف کامپوزیت عرشه فولادی  :

سقف کامپوزیت عرشه فولادی در مجموع شامل چهار نوع مصالح است که عبارتند از :

الف) ورق فولادی

ب) برشگیر

ج) آرماتور

د) بتن

     در اینجا به اختصار به مشخصات آنها می‌پردازیم :
الف) ورق فولادی (Steel Sheet )
     ورق فولادی شاخص‌ترین مصالح این نوع سقف می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه با ضخامت های ۰٫۸تا ۱٫۲ میلیمتر را به وسیله دستگاههای  Roll Formingبه روش نورد سرد Cold Forming به حالت موجدار شکل‌دهی می‌کنند بصورتی که در مقطع ورق حاصله هر موج به شکل یک ذوزنقه دیده میشود. برای محاسبه مشخصات هندسی مقطع می‌بایست ضمن رعایت ضوابط موجود ارتفاع ذوزنقه‌ها (عمق‌کنگره) حداکثر ۷۵میلیمتر و همچنین عرض متوسط کنگره‌های پرشده با بتن نمی‌بایست کمتر از ۵۰‌میلیمترباشد .
این ورق ها می‌بایست در جان خود (قسمت شیبدار ورق) دارای فرورفتگیها و برجستگی‌هایی باشند تا درگیری Interlock بین فولاد و بتن را ایجاد نمایند .
در طی مراحل بارگیری حمل و دپوی این ورقها می‌بایست دقت لازم برای جلوگیری از تغییر شکل Deformation آنها صورت گیرد .
ب) برشگیر (Stud Shear Connector )
برشگیرها یا گل میخ‌های خاصی که در این نوع سقف استفاده میشود به جهت نوع مصالح و روش خاص اجرا ̦یکی دیگرازنقاط قوت این نوع سقف محسوب می شود. قطر این برشگیرها حداکثر ۲۰ میلیمتر و ارتفاع آنها بسته به شکل ورق فولادی متغیر می‌باشد و در نهایت حداقل ارتفاع گل‌میخ بعد از نصب که از بالای ورق ذوزنقه‌ای اندازه‌گیری می‌شود نباید کمتر از ۴۰میلیمتر باشد .
این گل میخ­ها به وسیله دستگاه جوش قوس الکتریکی خاصی که Stud Welder خوانده می­شود به بال تیرهای سازه‌ای جوش می‌شود. این فرایند جوشکاری می‌تواند هم به صورت مستقیم روی بال تیر سازه‌ای انجام گیرد Direct Attach Welding و هم از روی ورق فولادی انجام گیرد Through the Sheet Welding قبل از قرارگیری گل‌میخ یک حلقه سرامیکی در محل جوش قرار میگیرد تا از حوضچه مذاب ایجاد شده در لحظه ایجاد قوس الکتریکی محافظت نماید .

ج)آرماتور ( Reinforcement )
     آرماتور بندی در چهار مورد زیر می بایست اجرا گردد :
۱) مقاومت در برابر لنگر منفی در دهانه‌های ممتد و کنسو‌ل‌ها
۲) بارهای متمرکز یا باز شوها
۳) آرماتور حرارتی
۴) مقاومت در برابر لنگر مثبت در صورتی که از عملکرد کششی ورق فولادی صرف‌نظر شود.

آرماتوربندی این سقف در صورتیکه با استفاده از میلگردهای آجدار مرسوم و موجود در بازار صورت گیرد تا حدودی وقت‌گیر (نسبت به سایر مراحل اجرای این نوع سقف) خواهد بود اما در صورت استفاده از مش­های آمادهFabric Reinforcement  این مرحله از اجرای سقف نیز با سرعت قابل قبولی صورت خواهد پذیرفت البته این مش­های آماده می‌بایست مطابق با استانداردهای مربوط ساخته، حمل و نصب گردند .

د) بتن
مقاوت فشاری بتن مورد استفاده با توجه به اینکه از بتن سبک یا بتن معمولی استفاده شود می­تواند از ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع متغیر باشد، که با توجه به نوع بارگذاری و مشخصات دهانه تعیین خواهد شد .
در هنگام محاسبه مشخصات هندسی مقطع می‌بایست به جهت کنگره‌های ورق فولادی نسبت به تیر سازه‌ای موجود دقت نمود­.چرا که در صورت عمود بودن کنگره‌ها بر تیر­، از بتن موجود در زیر سطح فوقانی ورق ذوزنقه­ای باید صرف نظر نمود .
ضخامت دال بتنی در بالای کنگره ورق ذوزنقه‌ای نباید از ۵۰میلیمتر کمتر باشد.با توجه به این موضوع در صورت استفاده از ورق فولادی با ارتفاع حداکثر ۷۵میلیمتر مجموع ضخامت سقف ۱۲۵میلیمترخواهد بود .
یکی دیگر از راهکارهای سرعت بخشیدن به اجرای این سقف استفاده از بتن دارای فیبرهای پلیمری یا فولادی Fiber Reinforced concrete می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان آرماتوربندی را در اکثر نقاط عرشه فولادی حذف نموده که البته تهیه، حمل و ریختن آن می­بایست با دقت خاص و بر اساس آیین نامه­های مربوطه باشد .

مراحل اجرا:

۱ – از اسکلت آماده AsBuilt تهیه می شود و به صورت دقیق اندازه گیری می شود.

۲ – ورق های خام ابتدا نورد شده و طبق اندازه های موجود برش خورده بسته بندی و ارسال می‌شود.

۳ – به دلیل عملکرد مرکب این سقف در ارتباط با سازه‌های فولادی و همچنین اجزای تشکیل‌دهنده سقف اتصال این سقف با سازه به واسطه برشگیر صورت می‌پذیرد. در حال حاضر دو تکنولوژی برتر در ارتباط با نصب برشگیر وجود دارد.

۳ – ۱ – در این روش ورق ها با Shear Connectors (برش‌گیرهای) مخصوص و میخ و چاشنی به تیر آهن‌های فرعی و اصلی دوخته می‌شود.

۳ – ۲ – در این روش ورق های فرم داده شده توسط گل‌میخ (برش‌گیر با جوش القایی) توسط دستگاه مخصوص Stud Welding به تیر آهن های اصلی و فرعی ممدوج شده متصل می شود

۴ – برای جلوگیری از ترک‌خوردگی و جمع‌شدگی بتن باید از مش حرارتی یا الیاف پروپیلن استفاده شود. شبکه آرماتور با کمترین سایز می‌توان به عنوان آرماتور مقاوم در برابر حریق نیز عمل کند.

۵ – بتن‌ریزی در این مرحله با نظارت مهندسین، متمم روی پوشش ریخته می‌شود و توسط ماله پروانه‌ای جهت تسریع عملیات کف سازی عمل‌آوری می‌شود که طراحی استاندارد BS1 دارای حداقل مقاومت فشاری ۲۸روزه، نمونه مکعبی ۲۵۰کیلوگرم بر سانتیمتر مکعب باید باشد.

مراحل نصب:

نصب ورق‌های فولادی با سرعت بالایی انجام می‌گیرد چرا که کافی است پس از چیدن ورق‌ها و پوشش دهانه‌ها، به وسیله‌ی دستگاه‌های میخکوب مخصوص، ورق‌ها را در محل نشیمن روی تیرهای سازه‌ای ثابت کرد پس از این مرحله که می‌بایست به صورت همزمان یا بلافاصله بعد از چیدن ورق‌ها انجام گیرد، گل‌میخ‌ها نصب و سپس آرماتوربندی و در نهایت بتن‌ریزی انجام خواهد شد. همانطور که گفته شد مراحل اجرای این سقف یکی پس از دیگری با سرعت بالایی انجام می‌شود و با توجه به این موضوع که برای اجرای سقف کامپوزیت عرشه فولادی نیازی به شمع‌بندی نیست (تا دهانه ۳ متر) این امکان وجود دارد که چندین سقف به طور همزمان پس از نصب ورق‌ها، ثابت‌کردن آنها و نصب گل میخ‌ها و اجرای آرماتوربندی و بتن‌ریزی شوند، این امر موجب می‌گردد تا در ساختمان‌های بلند مرتبه که معمولاً عملیات نصب اسکلت با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد دیگر با مشکل سرعت پایین اجرای سقف‌ها مواجه نباشیم. آنچه در اینجا لازم به ذکر است این است که در برخی از پروژه‌های ساختمانی، سازه براساس نوع سقف دیگری طراحی شده است، بنابراین تیرهای فرعی می‌بایست از نو و با توجه به مشخصات فنی سقف کامپوزیت عرشه فولادی طراحی شوند، این سقف به طور معمول تا دهانه ۳ متر بدون نیاز به شمع‌بندی قابلیت اجرا دارد بدین معنی که دهانه‌ای به طول ۶متر بدون نیاز به شمع و فقط با نصب یک تیر فرعی به وسیله این نوع سقف قابل اجرا خواهد بود. معمولاً برای دهانه‌های بیش از ۳متر از شمع‌‌بندی موقت Temporary Propping  استفاده می‌شود که بسته به نیاز و شرایط از یک یا دو ردیف شمع استفاده خواهد شد